Shiatsu Family

O masażu Shiatsu

Masaż Shiatsu to japońska sztuka profilaktyki i leczenia masażem. Łagodny dotyk dłonią lub kciukiem wzdłuż linii przebiegu meridianów powoduje odprężenie, równowagę, poprawę nastroju, ma działanie profilaktyczne i lecznicze.  

Regularne masaże Shiatsu zapobiegają gromadzeniu się stresu i napięć w ciele, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia choroby. Jest skuteczny w leczeniu wszystkich układów w organizmie – od mięśni, układu nerwowego, układu krążenia poprzez układ kostny, wydzielania wewnętrznego, odpornościowy i pokarmowy.   

Masaż Shiatsu jest bezpieczną i skuteczną metodą redukcji stresu, poprawy samopoczucia i zdrowia,  przywracania harmonii ciała oraz poprawy relacji z innymi. Shiatsu jest możliwe do stosowania przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód i predyspozycje. Doskonale sprawdza się jako metoda pomocnicza w terapii dzieci z nadpobudliwością, zahamowaniem czy dysleksją.

Praktykowanie Shiatsu pomaga nie tylko odbiorcy, ale również osobie wykonującej masaż. Shiatsu oparte na empatii staje się czymś więcej, niż tylko techniką prowadzącą do konkretnego celu, a głębokim procesem komunikacji ze swoją wewnętrzną istotą.  

Idea Shiatsu Family

Shiatsu Family powstało w odpowiedzi na niezwykle istotną, być może najistotniejszą potrzebę budowania naturalnych, dobrych relacji w rodzinie.  Rodzina jest naszą podstawą, korzeniem, z którego wyrastamy dalej w świat.

Relacja rodzinna bywa powierzchowna lub oparta na konfrontacji.  W  większości przypadków nie jest to wynikiem złej woli członków rodziny, a braku naturalnej i niewymuszonej komunikacji. Powstałe w niej schematy emocjonalne mogą trwać latami i przenosić się na następne pokolenia. 

Skoro rodzina zdolna jest tworzyć negatywne uwarunkowania emocjonalne, to oczywiście zdolna jest również tworzyć uwarunkowania pozytywne i budujące. Projekt Shiatsu Family jest przyjemnym i owocnym narzędziem w budowaniu jakości funkcjonowania rodziny oraz przełamywaniu barier komunikacyjnych między jej członkami.  

Kluby Shiatsu Family

Shiatsu Family zrzesza sympatyków masażu Shiatsu z całej Polski. W ramach projektu odbywają się regularne zajęcia w ośrodkach oraz kilkudniowe wyjazdowe seminaria, na których klubowicze mogą poszerzać swoją wiedzę pod okiem nauczycieli różnych szkół Shiatsu. 

Podczas warsztatów każdy z uczestników jest w roli osoby masującej i masowanej. Dzięki temu już sam udział w kursie przynosi korzystne rezultaty w zakresie własnego samopoczucia. Masaż wykonywany jest w ubraniu.

Łódź  

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w ośrodku Stowarzyszenia Akademia Natura przy Piotrkowskiej 85.

Organizowane są również całodniowe warsztaty masażu. Informacje o wydarzeniach znajdziesz na tej stronie w zakładce „wydarzenia” oraz na facebooku. 

Koordynator: Stefan Poprawa. Kontakt:  507101444

Pliki do pobrania

Pełny opis masażu Shiatsu do pobrania – pdf

Shiatsu_instructions_ENG

Shiatsu w oparciu o empatię, uważność i obecność buduje dobrą jakość komunikacji i relacji w społeczeństwie.

⭐

️ zapraszamy na naukę i praktykę

koszt: donacja

nasz grafik spotkań na MAJ i CZERWIEC 2022 wygląda tak:

8 maja (niedziela) – GLIWICE
10 maja (wtorek) – WARSZAWA
10 maja (wtorek) – ŁÓDŹ
14-15 maja (sobota-niedziela) – BOLESŁAWIEC
17 maja (wtorek) – ŁÓDŹ
21 maja (sobota) – WARSZAWA
22 maja (niedziela) – POZNAŃ
24 maja (wtorek) – WARSZAWA
24 maja (wtorek) – ŁÓDŹ
27 maja (piątek) – BOLESŁAWIEC
28 maja (sobota) – JAWORZNO
29 maja (niedziela) – KRAKÓW
31 maja (wtorek) – ŁÓDŹ

5 czerwca (niedziela) – GLIWICE
7 czerwca (wtorek) – WARSZAWA
7 czerwca (wtorek) – ŁÓDŹ
11 czerwca (sobota) – GABRIELNIA
12 czerwca (niedziela) – ŁÓDŹ
12 czerwca (niedziela) – BOLESŁAWIEC
14 czerwca (wtorek) – ŁÓDŹ
20 czerwca (poniedziałek) – KONSTANCIN JEZIORNA
21 czerwca (wtorek) – WARSZAWA
26 czerwca (niedziela) – WARSZAWA
21 czerwca (wtorek) – ŁÓDŹ
28 czerwca (wtorek) – ŁÓDŹ

w planach jest również GDAŃSK i ZIELONA GÓRA

jeśli chcesz zarezerwować miejsce na wybrane spotkanie, po prostu napisz wiadomość do Stefana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *