Masaż Shiatsu – teoria

Masaż Shiatsu to japońska sztuka profilaktyki i leczenia masażem.
 
Łagodny dotyk dłonią lub kciukiem wzdłuż linii przebiegu meridianów powoduje odprężenie, równowagę, poprawę nastroju, ma działanie profilaktyczne i lecznicze.
 
Shiatsu to dawna Japońska sztuka uzdrawiania oparta na medycynie chińskiej, zwana „akupunkturą bez igieł”. Shiatsu wykonuje się naciskając kciukiem, palcami i dłonią na punkty na całym ciele w celu wzmocnienia organizmu oraz odzyskania zdolności naturalnego samo leczenia i zapobiegania progresji choroby. Punkty te nazywane w Japonii Tsubo i rozmieszczone są wzdłuż meridianów czyli kanałów energetycznych. Punkty Shiatsu, są skuteczne
w leczeniu wszystkich układów w organizmie – od mięśni, układu nerwowego, układu krążenia poprzez układ kostny, wydzielania wewnętrznego, odpornościowi i układ pokarmowy. Shiatsu jest techniką holistyczną i wpływa na poziom fizyczny emocjonalny, psychiczny i duchowy. Jest więc sposobem na osobisty rozwój zarówno na poziomie fizyczny jak i duchowym. Celem Shiatsu jest przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie, a masaż jest bardzo relaksujący i rewitalizujący. Regularne masaże Shiatsu zapobiegają gromadzeniu się stresu i napięć w ciele, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia choroby.
 
Masaż Shiatsu jest bezpieczną i skuteczną metodą redukcji stresu, poprawy samopoczucia i zdrowia,  przywracania harmonii ciała,  poprawy relacji z innymi. Shiatsu jest możliwe do stosowania przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć, zawód i predyspozycje. Każdy może nauczyć się tej metody. Doskonale sprawdza się jako metoda pomocnicza w terapii dzieci z nadpobudliwością, zahamowaniem czy dysleksją. Dzięki Shiatsu lepiej poznajemy swoje ciało i poprawiamy kondycję. podczas szkolenia każdy z uczestników jest w roli osoby masującej i masowanej. Dzięki temu już sam udział w kursie przynosi korzystne rezultaty w zakresie własnego samopoczucia. Masaż wykonywany jest w ubraniu. Praktykowanie Shiatsu pomaga nie tylko odbiorcy, ale również osobie wykonującej masaż.
Shiatsu oparte na empatii staje się czymś więcej, niż tylko techniką.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *